Продавець Дом Медтехники розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1412 відгуків
Читайте нас в Facebook и Instagram (@dommedtehniki)

Діабетична стопа

Діабетична стопа
Цукровий діабет – небезпечне захворювання, яке веде до збільшення рівня цукру в крові, і, як наслідок, до необхідності тривалого лікування. Ускладнення цієї хвороби в подальшому може спричинити патологічні зміни у всьому організмі.

02.07.15

Цукровий діабет – небезпечне захворювання, яке веде до збільшення рівня цукру в крові, і, як наслідок, до необхідності тривалого лікування. Ускладнення цієї хвороби в подальшому може спричинити патологічні зміни у всьому організмі.

Діабетична стопа – одне з таких ускладнень. Воно розвивається через 15-20 років після початку хвороби і характеризується змінами кінцівок ніг. Увазі частих стрибків цукру в крові, у всьому організмі починається процес руйнування судин, що в подальшому веде до порушення кровопостачання та обміну речовин.

При діабеті характерна сухість шкіри, в тому числі і стоп. Внаслідок цього можливі кілька варіантів розвитку ускладнення. У першому випадку кінцівки ніг частково втрачають здатність реагувати на хворобливі відчуття, підвищується больовий поріг. Шкіра на поверхні потовщується, грубіє, з'являються мозолі, пацієнт не відчуває травм.

Наступний варіант розвитку характеризується ураженням судин, блідість шкіри, набряками ніг. Стопи у таких пацієнтів холодніше, ніж інші ділянки тіла, а при ударах і порізах рани будуть болісними. Але найчастіше трапляється так, що у хворого діабетом виявляється поєднання цих двох варіантів і прояв симптомів кожного з них.

Діагностика діабетичної стопи відбувається в клініці під наглядом лікарів. Проводяться різні обстеження – УЗД судин і кровотоку, рентген стоп, неврологічні обстеження, загальні аналізи крові і тести на кількість цукру.

Лікування такого наслідки діабету пропонується консервативним і оперативним способом. У першому випадку проводиться комплекс заходів для зниження рівня цукру в крові і призначення знеболюючих ліків та препаратів, що відновлюють кровообіг. У другому випадку застосовується оперативне хірургічне втручання з метою відновлення прохідності судин і видалення уражених ділянок.

Цукровий діабет вимагає до себе належного ставлення, тривалого лікування та дотримання певного способу життя. Насамперед, це стосується постійного контролю рівня цукру. Робити щоденні вимірювання в домашніх умовах допоможе спеціальний прилад – купити глюкометр. Користуватися їм досить просто, а результати аналізу мають зовсім невелику похибку. Перед початком експлуатації необхідно купити тест смужки ван тач селект. Робити заміри краще кілька разів на день в один і той же час.

Інші статті