Продавець Дом Медтехники розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1412 відгуків
Читайте нас в Facebook и Instagram (@dommedtehniki)

Про захворювання на цукровий діабет

Про захворювання на цукровий діабет

18.06.14

Про захворювання на цукровий діабет

Цукровий діабет - це хронічне, соціально-значуще захворювання, при якому в організмі підвищений рівень глюкози в крові. Глюкоза необхідна для виробництва енергії, що відбувається в кожній клітині тіла. Глюкози в крові може ввести в клітини тільки в присутності достатньої кількості інсуліну. Інсулін є гормоном, який виробляється в так звані бета-клітини (підшлункової залози). Він має властивість знижувати або підвищувати рівень цукру в крові після прийому їжі.

У діабетиків є повне або часткове відсутність виробництва інсуліну з підшлункової залози, а також порушено дію промислового виробництва інсуліну.

Основні типи цукрового діабету типу 1 і типу 2

Зустрічаються два основних типи цукрового діабету, як кожна людина має свої особливості.
1. У молодих людей та у дітей, схильних або зі зміненою імунною системою, утворюються речовини (антитіла), які руйнують бета-клітини підшлункової залози, в результаті чого відбувається повна відсутність інсуліну. Глюкоза з крові, не може увійти в клітини й накопичується в організмі. Рівень цукру в крові (глюкози) залишається високою як натщесерце, так і після прийому їжі. У цьому випадку ін'єкції інсуліну абсолютно неиобходимо, з допомогою голок інсулінових для шприц-ручок. Цей тип діабету відомий як залежний або 1 тип цукрового діабету.
2. У більш літніх, як правило, старше 40 років, причиною захворювання є інший. Бета-клітини підшлункової залози не були атаковані і знищуються, але інсулін виробляється. Проблема в тому, що дія його було утруднено, і він не може дістатися до клітки, щоб проникнути глюкозою. Ось чому і тут невикористана глюкоза залишається в крові і рівень цукру в крові підвищується. Накопичення значної кількості підшкірного жиру особливо ускладнює дію інсуліну. Встановлено, що чим більше зайва вага людини, тим слабкіше дію інсуліну на клітини, і, відповідно, всмоктування глюкози з них. Цей тип діабету відомий як неинсулинозависим або 2 тип цукрового діабету. Він зустрічається в основному у літніх людей, але останнім часом спостерігається у молодих людей і навіть дітей.

Основні фактори ризику для цукрового діабету

Найбільш важливими факторами ризику є:

 • · Надмірна вага та ожиріння;
 • · Передача у спадок цукрового діабету;
 • · Високий кров'яний тиск;
 • · Підвищення рівня жирів у крові холестерину, тригліцеридів;
 • · Народження плода вагою більше 4 кг;
 • · Встановлений під час вагітності цукровий діабет;
 • · Серцево-судинні захворювання.

Симптоми цукрового діабету

Основні симптоми є наступні:

 • · Підвищена спрага
 • · Часте сечовипускання, у тому числі і вночі,
 • · Сухість у роті
 • · Зниження ваги
 • · Слабкість, легка втома
 • · Свербежи на тілі, особливо в області статевих органів
 • · Важко загоюють рани на тілі

Важливо!!! Якщо у вас є деякі з перерахованих вище ознак симптоми, негайно зверніться до лікаря.

Діагноз цукрового діабету

Щоб з'ясувати, чи є у вас цукровий діабет чи ні, необхідно дослідити рівень цукру в крові. Це може бути зроблено вранці натщесерце - цукровий діабет присутній в організмі людини, якщо рівень глюкози в крові вище 7,0 ммоль/л. Виміряти рівень цукру в крові за допомогою глюкометра та тест-смужок.

Купити тест-смужки і глюкометр в Одесі і Україні дуже просто. Зробіть замовлення за телефонами +38 (066) 849 30 66; +38 (063) 632 03 75 з 08:00 до 20:00 щодня або оформіть замовлення через сайт в будь-який зручний для Вас час.

Лікування цукрового діабету

Лікування цукрового діабету включає в себе кілька основних елементів:

 • · Дієти
 • · Фізична активність
 • · Навчання пацієнта
 • · Препарати, інсулін і таблетки

Дотримання дієти і здійснення фізичної активності є основою лікування у всіх пацієнтів з цукровим діабетом. Навчання людей з діабетом для боротьби з захворюванням, у повсякденному житті є обов'язковим елементом у загальному лікувальному підході.
У людей з цукровим діабетом 1 типу (переважно молоді), чия підшлункова залоза не виробляє інсулін, обов'язково проводиться лікування інсуліном. Мета інсулінового лікування організму правильно доставлений інсулін, який він не виробляє, максимально фізіологічним способом. Це досягається за рахунок інсуліну перед кожним прийманням їжі і перед сном.
У людей з цукровим діабетом 2 типу зазвичай проводиться лікування з таблетками, які стимулюють вивільнення інсуліну з підшлункової залози або роблять інсулін більш ефективним в організмі. Ваш лікар може почати з одного виду таблеток з метою налаштувати головний дефект в кожному конкретному випадку, а також, щоб показати пізніше, і більш ніж один тип таблеток, щоб допомогти контролювати діабет. Незважаючи на те, що називають протидіабетичні препарати, жоден з різних груп таблетки не містить інсуліну. На певному етапі розвитку діабету і у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу може використовувати запаси інсуліну і пройти лікування інсуліном. Таблетки не діють на пацієнтів, чия підшлункова залоза не виробляє інсулін. При них важливо ін'єкції інсуліну.

Профілактика цукрового діабету

Профілактика захворювання включає в себе:

 • · Оцінка ризиків та проведення скринінгу цукрового діабету в осіб, які мають фактори ризику розвитку захворювання;
 • · Зміна способу життя з метою досягнення і підтримання нормальної ваги тіла;
 • · Зменшення ваги тіла - рекомендації для зниження ваги на 5-10% або на 0,5-1,0 кг у тиждень;
 • · Проведення фізичної активності - 30-45 хвилин помірної фізичної активності;
 • · Негайна консультація з лікарем при встановленні деяких ознак цукрового діабету.

При плануванні програм профілактики цукрового діабету необхідно включити відповідні заходи, спрямовані на дві основні групи - люди з підвищеним ризиком розвитку діабету і всього населення.

Інші статті